Engelliliğe Hak Temelli Bakış ve Kapsayıcı Eğitim

Görselin orta üst bölümünde, EHİSA Logosu yer almaktadır, Görselin sol ortasında açıklama bölümündeki metin yer almaktadır, Görselin sağ orta bölümünde, toplantı ekran Resmi resimde, toplantıya katılan katılımcılar ve konuşmacı bulunmaktadır, Görselin orta alt bölümünde, ehisasosyal, sosyal medya ikonları yer almaktadır.

Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği tarafından yürütülen Engelli Hakları İzleme ve Savunuculuk Ağı (EHİSA) projesi kapsamında, Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde İsmail ÇEVİKBAŞ tarafından ”Engelliliğe Hak Temelli Bakış ve Kapsayıcı Eğitim” başlıklı çevrimiçi söyleşi etkinliği yapıldı.

Etkinlikte; engellilik kavramı, engelliliğe bakış modelleri, hak temelli anlayış ve eğitimde hak ihlalleri ile ilgili paylaşımlarda bulunulduktan sonra katılımcılardan gelen sorulara cevaplar verilerek, karşılıklı sohbet edildi.

Eğitimde hak ihlallerinin yaşanmaması ve geleceğin eğitimcilerinde farklılıklara karşı farkındalık sağlanması için bu tür söyleşilerin devam etmesi dilek ve temennileri paylaşılarak, söyleşi sona erdi.