Engelliler için Psikolojik Destek Webinarı!

Görselin orta üst bölümünde, EHİSA Logosu yer almaktadır, Görselin sol ortasında açıklama bölümündeki metin yer almaktadır, Görselin sağ orta bölümünde, toplantı ekran Resmi resimde, toplantıya katılan katılımcılar ve konuşmacı bulunmaktadır, Görselin orta alt bölümünde, ehisasosyal, sosyal medya ikonları yer almaktadır.

Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği tarafından yürütülen “Engelli Hakları İzleme ve Savunuculuk Ağı” projesi kapsamında Uzman Psikolog Gülsüme ŞENOCAK, engellilere yönelik hak ihlali ve ayrımcılık konularında kişi psikolojisinin olumsuz tkilenmesi ile yaşanan travmalara dair örnek hikayelerden oluşan bir sunum gerçekleştirdi.

ŞENOCAK; sunumunda engelli bireylerin diğer bireyler gibi pisikolojik destek almaları gereken durumlar olduğunu ancak “deli” damgası klişesi sebebi ile bunun ihmal edildiğini ve bu ihmallerin zamanla daha büyük kaygı ve stres bozukluklarına neden olduğunu söyledi.

Sunumun ardından soru – cevap ile seminer sonlanırken, ŞENOCAK “HEY AKADEMİ tarafından ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti verildiğini, bunun için 0 246 606 0 439 numaralı hattı arayarak, ilgili birimi tuşlamalarının yeterli olduğunu” ekledi.